O projektu

Projekt komunistickalevice.info překládá a publikuje texty Komunistické levice, která představuje skutečný marxismus očištěný od špíny a překroucení.

Práce na tomto projektu je našim příspěvkem k znovuustavení mezinárodní komunistické strany, která bude schopná vést světový proletariát ke konečnému cíli, proletářské revoluci, zrušení vykořisťování lidí a přírody a ke zrušení námezdní práce a každé formy hospodářského systému, který je založený na penězích.

Co překládáme?

V archivu najdete především texty tzv. Komunistické levice. Pro náš cíl ji totiž považujeme za mimořádně inspirativní vzor.

V archivu naopak nenajdete texty tzv. levého komunismu, který reprezentuje převážně tzv. holandsko-německá levice. Komunistickou levici si s levým komunismem lidé často pletou, přestože je dělí velký programový rozdíl. Zatímco holandsko-německá levice se snaží marxismus smísit s anarchismem, komunistická levice drží marxistickou linii netknutou.

Jak se k nám můžete přidat?

Na tomto projektu se může podílet každý, kdo sdílí naše cíle.

Uvítáme pomoc s překlady nebo korekturou textů (podívejte se, na kterých textech právě pracujeme). Stačí nás kontaktovat.